تکنولوژی پرینت سه بعدی , چاپ چشم بیونیک

تکنولوژی پرینت سه بعدی , چاپ چشم بیونیک

تکنولوژی پرینت سه بعدی , چاپ چشم بیونیک

بنام خدا و با سلام خدمت تمام کاربران عزیز. در این مطلب از سری مطالب آموزش های پرینت سه بعدی اصفهان و پرینتر سه بعدی اصفهان قصد داریم تا  کاربرد تکنولوژی پرینت سه بعدی در پرینت چشم بیونیک را توضیح دهیم.َ

بیونیک معمولا چیزهای علمی تخیلی است، اما اخیرا بیشتر موارد علمی تخیلی به واقعیت رسیده است. با کمک تکنیک های مدرن، ما در حال توسعه اندام های سفارشی و ایمپلنت ها و در حال حاضر چشم ها هستیم. محققان دانشگاه مینه سوتا پیشرفته ترین نمونه اولیه چشم بیونیک را با استفاده از آرایه ای از گیرنده های نور در سطح نیمکره ای ساخته اند. ممکن است روزی مردی نابینا یا آسیب دیده در بهبودی چشم خود موفق باشد.

در حالی که تحقیق هنوز در ابتدای کار است، با این وجود جذاب است. محققان با گنبد شیشه ای نیم کره ای شروع به ساخت یک روش برای چاپ الکترونیک در سطوح منحنی کرده اند. آنها یک نمونه سفارشی را توسعه دادند. مواد نیمه رسانای پلیمری برای چاپ فوتودیادها به کار رفته است. دیافراگم ها به جریان برق تبدیل می شوند، جزء اصلی برای تبدیل دید به سیگنال های قابل استفاده است.

شگفت آور این است که، این کل فرآیند یک ساعت طول می کشد. طبق گفته مایکل مک آلپین، یکی از همکارانش این تحقیق، کارآیی آنها را حیرت زده کرد. به گفته محققان، نیمه هادی های 3D چاپ شده می توانند کارایی 25 درصد در تبدیل نور به برق را حفظ کنند.

پرینت سه بعدی چشم بیونیک

پرینت سه بعدی چشم بیونیک
پرینت سه بعدی چشم بیونیک

گام بعدی در حال توسعه یک چشم کاربردی می خواهد یکی را با بیشتر فتوگرامترها چاپ کند. بنابراین، آنها نیاز به یک ماده بسیار نرمتر دارند تا بتوانند به درستی با چشم انسان ترکیب شوند. این طرح در نهایت می تواند به عنوان یک ایمپلنت که بر روی چشم واقعی قرار می گیرد، خدمت کند.

مک آلپین گفت: “ما یک راه طولانی برای رفتن به مرحله معمول چاپ الکترونیک فعال و قابل اعتماد داریم، اما ما نیمه هادی 3D چاپ در حال حاضر شروع به نشان دادن thatthey طور بالقوه می تواند بهره وری از نیمه هادی دستگاه های ساخته شده در امکانات microfabrication رقابت”. “به علاوه، ما می توانیم به راحتی یک دستگاه نیمه هادی بر روی سطح منحنی چاپ کنیم، و آن ها نمی توانند.”

اندام های بدن و قطعات آن ها تا حدودی از یک زمینه مشکل برای این محققان است. تیم McAlpine بر روی گوش ها و پوست نیز کار می کرد. با این وجود این سرمایه گذاری جدید احتمالا پیشرفته ترین کار است که درگیر آن شده است. تیم ground-breaking است، اما چشم بیونیک کاربردی حتی نمونه کارها برجسته آن ها را نیز شکست دهد.

مطالعه کامل، عکاسی 3D Polymer چاپ شده، با مواد پیشرفته در دسترس است. حسن نیت ارائه میدهد ویدئو از دانشگاه مینه سوتا.

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری با * مشخص شده اند.