انواع فن آوری ها و فرآیندهای چاپ 3D قسمت دوم

انواع فن آوری ها و فرآیندهای چاپ 3D قسمت دوم

انواع فن آوری ها و فرآیندهای چاپ 3D قسمت دوم

بنام خدا و با سلام خدمت تمام کاربران عزیز. در این مطلب از سری مطالب آموزش های پرینت سه بعدی اصفهان و پرینتر سه بعدی اصفهان قصد داریم تا ادامه انواع فن آوری ها و فرآیندهای چاپ 3D را توضیح دهیم.َ

متریال جت

در این فرایند، ماده در شکل قطراتی از طریق یک نازل قطر کوچک استفاده می شود، شبیه به روش پرینتر کاغذ معمولی جوهر افشان است، اما لایه لایه به یک پلت فرم ساخت یک شی 3D منتقل شده و سپس با نور UV سفت شده است.

فرایند چاپ سه بعدی طرح ریزی مواد
نقشه برداری جت مواد.

باندینگ جتینگ

باندینگ جتینگ
باندینگ جتینگ

در باندینگ جتینگ دو ماده مورد استفاده قرار می گیرند: مواد پایه پودر و یک باند مایع. در محفظه ساخت، پودر در لایه های مساوی پخش می شود و اتصال دهنده ها از طریق جت نازل که “ذرات” پودر را به شکل یک شی 3D برنامه ریزی می کنند اعمال می شود. شیء تکمیل شده با استفاده از مواد پایه پودر باقی ماندهدر ظرف بسته بندی شده است. پس از پایان چاپ، پودر باقی مانده پاک می شود و برای چاپ 3D بعدی شی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنولوژی برای اولین بار در موسسه فناوری ماساچوست در سال 1993 توسعه یافت و در سال 1995 شرکت Z به مجوز منحصربفرد رسید.

فرآیند چاپ سه بعدی Binder Jetting

این چاپگر 3D از پودر فلزی استفاده می کند و پس از استفاده از مواد اتصال دهنده، پرینت می شود.

اکستروژن ماده

اکستروژن ماده
اکستروژن ماده

تکنولوژی که بیشترین استفاده را در این فرایند دارد مدل سازی رسوبدهی Fused (FDM) است.

مدل سازی رسوب شده (FDM)

فرآیند چاپ 3d FDM
مدل سازي رسوبي (FDM)، روش نمونه برداري سريع: 1 – خروج مواد مذاب از (پلاستيك) نازل، 2 – رسوب مواد (قطعه مدل شده)، 3 – جدول متحرك كنترل شده.
تکنولوژی FDM با استفاده از یک رشته پلاستیکی یا سیم فلزی کار می کند که از سیم پیچ جدا شده و مواد را به یک نازل اکستروژن متصل می کند که می تواند جریان را روشن یا خاموش کند. نازل حرارت داده می شود تا ذوب شود و می تواند در هر دو جهت افقی و عمودی با یک مکانیزم کنترل شده عددی کنترل شود، که به طور مستقیم توسط بسته نرم افزاری تولید شده توسط کامپیوتر (CAM) کنترل می شود.

هدف از طریق اکسترود کردن مواد ذوب شده به شکل لایه ها تولید می شود زیرا ماده بلافاصله بعد از اکستروژن از نازل سخت می شود. این تکنولوژی به طور گسترده ای با دو نوع مواد رشته ای پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) و PLA (Polylactic acid). اگر چه بسیاری از مواد دیگر در دسترس هستند در محدوده خواص از پر کردن چوب به مواد انعطاف پذیر و حتی رسانا.

FDM توسط Scott Crump در اواخر دهه 80 اختراع شد. پس از اختراع این فن آوری، شرکت Stratasys را در سال 1988 آغاز کرد. اصطلاح Fused Modeling Deposition و اختصار آن به FDM توسط Stratasys Inc. علامت گذاری شده اند.

تولید فیبر نورد (FFF)

دقیقا همان معادله، Fused Filament Fabrication (FFF) توسط اعضای پروژه RepRap تهیه شده است تا عبارت ایفا کند که به طور قانونی در استفاده از آن محدود نمی شود.

انواع مختلف چاپگر FFF 3D Printer وجود دارد. محبوب ترین آن ها به ترتیب عبارتند از:

دکستر-XY-Head
دکستر-XZ-سر
دلتا
هسته XY
به دنبال یک مرور کلی از تمام چاپگرهای FFF 3D هستید؟ از ابزار ما استفاده کنید و قیمت چاپگر سه بعدی را مقایسه کنید.

فیوژن پودر

فیوژن پودر
فیوژن پودر

رایج ترین تکنولوژی در این فرآیندها، پخت لیزر انتخابی (SLS) است.

پخت لیزر انتخابی (SLS)

SLS با استفاده از لیزر قدرت بالا برای جوش ذرات کوچک پلاستیک، سرامیک و یا شیشه ای به یک جرم که دارای شکل سه بعدی مورد نظر است. لیزر به صورت انتخابی مواد پودر را با اسکن کردن مقاطع (یا لایه ها) تولید شده توسط برنامه مدل سازی 3D بر روی سطح یک بستر پودر، را با هم مخلوط می کند. پس از انجام هر گونه مقطعی، اسکن شده، روکش پودر با ضخامت یک لایه کاهش می یابد. سپس یک لایه جدید از مواد به بالا اعمال می شود و فرآیند تا زمانی که شیء تکمیل می شود، تکرار می شود.

فرایند چاپ سه بعدی Selective_laser_melting_system_schematic
اسکریپت سیستم SLS

یر: ویکیپدیا از کاربر Materialgeeza تحت مجوز Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 غیر مجاز
پخت لیزر مستقیم (DMLS)
DMLS اساسا همان SLS است، اما از فلز به جای پلاستیک، سرامیک یا شیشه استفاده می کند.

پودر دست نخورده باقی می ماند همانطور که است و ساختار پشتیبانی برای جسم است. بنابراین هیچ نیازی به ساختار پشتیبانی وجود ندارد که مزیتی بیش از SLS و SLA دارد. تمام پودر استفاده نشده را می توان برای چاپ بعدی استفاده کرد. SLS توسط دكتر کارل دکكارد در دانشگاه تگزاس در اواسط دهه 1980 تحت حمایت DARPA توسعه و ثبت شد.

لمینیت ورق

ورق ورق شامل مواد در ورق است که همراه با نیروی خارجی محدود می شود. ورق می تواند فلز، کاغذ یا یک فرم از پلیمر باشد. ورق های فلزی به وسیله جوشکاری مافوق صوت در لایه های جوش داده می شوند و سپس CNC به شکل مناسب شکل می گیرد. ورق های کاغذی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اما آنها توسط چسب چسبان و با تیغ های دقیق برش داده می شوند. یک شرکت پیشرو در این زمینه مكور فنون است.

فرآیند چاپ ورق فلز 3d
مدل ساده ای از چاپ ورق اولتراسونیک ورق فلز. منبع تصویر: ویکی پدیا از کاربر Mmrjf3 تحت مجوز Creative Commons Attribution 3.0 Unported مجاز است.
در اینجا یک ویدیو با یک مرور کلی از چاپگرهای مور 3D است که از ورق های استاندارد A4 استفاده می کنند:

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری با * مشخص شده اند.